Z aktuální judikatury
Tři judikáty Nejvyššího soudu komentujeme v listopadovém čísle časopisu Mzdová účetní.
30. listopad 2024Zobrazit
Z aktuální judikatury
Novinky z aktuální judikatury přinášíme v časopise Praktická personalistika, kde se věnujeme třem judikátům Nejvyššího soudu ČR.
30. listopad 2024Zobrazit
Odpovídáme na dotazy čtenářů. Výpověď pro nadbytečnost
V pravidelné rubrice v časopisu Praktická personalistika podáváme komplexní odpověď na dotaz čtenáře, týkající se výpovědi pro nadbytečnost.
30. listopad 2024Zobrazit
28. únor 2023
Kratší pracovní doba umožňuje zaměstnávat i osoby, které nemohou pracovat na plný úvazek, a bývá žádaná jako flexibilní forma zaměstnávání. V článku uveřejněném v časopise Mzdová účetní se zabýváme všemi aspekty tzv. zkrácených úvazků.
Kratší pracovní doba sice umožňuje zaměstnávat více osob, ovšem pro zaměstnavatele má nevýhodu v tom, že administrativa s ní spojená je stejná jako u zaměstnání na stanovenou pracovní dobu (tzv. plný úvazek). Od 1. února 2023 mají ale zaměstnavatelé novou motivaci pro tuto formu zaměstnávání, a to v podobě nově zavedené slevy na pojistném za vybrané zaměstnance s kratší pracovní dobou.
Co vše kratší pracovní doba pro zaměstnavatele a zaměstnance znamená? Jak se odlišuje či neodlišuje od pracovního poměru na plný úvazek?
V úvodu článku autoři nejprve definují pojmy stanovená, zkrácená a kratší pracovní doba. Následně se věnují otázce, jakým způsobem lze sjednat kratší pracovní dobu, vč. zvláštních případů.
Poté se článek zaměřuje na rozbor faktických dopadů kratší pracovní doby, a to konkrétně na:
Informace:
Mgr. Michal Vrajík, advokát
Spálená 97/29
110 00 Praha 1
Česká republika
michal.vrajik@akvrajik.cz
+420 605 068 258
IČO: 024 84 005
ev. č. ČAK 15480
Copyright 2025 Mgr. Michal Vrajík - všechna práva vyhrazenaVyrobil: HEADBOX
Chcete se na něco zeptat, nebo si potřebujete jen sjednat schůzku? Napište mi pomocí tohoto kontaktního formuláře a já se Vám ozvu nejpozději do 48 hodin.