Z aktuální judikatury
V časopise Mzdová účetní komentujeme judikát důležitý pro pracovněprávní vztahy, ve kterém se řeší otázka počátku běhu subjektivní promlčecí lhůty.
30. červen 2024Zobrazit
Odpovídáme na dotazy čtenářů. Výpočet měsíčního čistého výdělku pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti
Čtenářce časopisu Mzdová účetní radíme se správným postupem výpočtu měsíčního čistého výdělku.
30. červen 2024Zobrazit
Z aktuální judikatury
Přinášíme komentář k judikátu Nejvyššího soudu, ve kterém se soud vyjádřil k otázce určení existence pracovněprávního vztahu žalobou.
30. červen 2024Zobrazit
31. říjen 2020
Novela zákoníku práce vedle hlavních změn přináší také řadu změn drobnějších, mezi které patří i změny v oblasti pružné pracovní doby.
Pružnou pracovní dobou se rozumí flexibilní rozvržení pracovní doby, které zavádí zaměstnavatel zpravidla vnitřním předpisem a které spočívá v tom, že zaměstnavatel vymezí úsek (úseky) základní a volitelné pracovní doby. V základní pracovní době je zaměstnanec povinen konat práci na pracovišti, ve volitelné pracovní době si zaměstnanec sám zvolí, zda bude práci konat, nebo ne. Zaměstnanec je však povinen odpracovat celý tzv. fond pracovní doby.
Od 30. července 2020 došlo v právní úpravě pružné pracovní doby k následujícím změnám:
Všechny změny autor článku podrobně osvětluje na konkrétních příkladech. Ačkoliv se jedná pouze o dílčí změny, zaměstnavatelé by na ně měli adekvátně zareagovat a upravit své vnitřní předpisy, personální a mzdové systémy.
Informace:
Mgr. Michal Vrajík, advokát
Spálená 97/29
110 00 Praha 1
Česká republika
michal.vrajik@akvrajik.cz
+420 605 068 258
IČO: 024 84 005
ev. č. ČAK 15480
Copyright 2024 Mgr. Michal Vrajík - všechna práva vyhrazenaVyrobil: HEADBOX
Chcete se na něco zeptat, nebo si potřebujete jen sjednat schůzku? Napište mi pomocí tohoto kontaktního formuláře a já se Vám ozvu nejpozději do 48 hodin.