Z aktuální judikatury
V časopise Mzdová účetní komentujeme judikát důležitý pro pracovněprávní vztahy, ve kterém se řeší otázka počátku běhu subjektivní promlčecí lhůty.
30. červen 2024Zobrazit
Odpovídáme na dotazy čtenářů. Výpočet měsíčního čistého výdělku pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti
Čtenářce časopisu Mzdová účetní radíme se správným postupem výpočtu měsíčního čistého výdělku.
30. červen 2024Zobrazit
Z aktuální judikatury
Přinášíme komentář k judikátu Nejvyššího soudu, ve kterém se soud vyjádřil k otázce určení existence pracovněprávního vztahu žalobou.
30. červen 2024Zobrazit
30. duben 2023
V dubnovém čísle časopisu Mzdová účetní publikujeme další díl našeho seriálu o problematice úpadku zaměstnavatele.
Zatímco v prvním díle jsme se zaměřili na podstatu a průběh insolvenčního řízení, nyní se na řízení podíváme z pohledu zaměstnance. Práva zaměstnance jsou sice stále chráněna platnými pracovněprávními předpisy, ale přesto není na škodu být obezřetný a seznámit se se všemi možnými eventualitami.
Pro zaměstnance je samozřejmě klíčové, jak zaměstnavatel v důsledku úpadku jedná. Můžeme rozlišovat čtyři situace, ve kterých se zaměstnanci mohou nacházet:
V každé z těchto situací má zaměstnanec svá práva a je pro něj důležité vědět, jak má postupovat.
Autoři článku se jednotlivým bodům podrobně věnují, zabývají se dopady na zaměstnance a předestírají různé možnosti řešení obtížné situace.
Vždy je pro zaměstnance podstatné rozhodnout se na základě znalosti situace, zda má pro něj smysl nadále setrvávat v pracovním poměru, a vědět, jakými způsoby se může domoct úhrady případných pohledávek.
Informace:
Mgr. Michal Vrajík, advokát
Spálená 97/29
110 00 Praha 1
Česká republika
michal.vrajik@akvrajik.cz
+420 605 068 258
IČO: 024 84 005
ev. č. ČAK 15480
Copyright 2024 Mgr. Michal Vrajík - všechna práva vyhrazenaVyrobil: HEADBOX
Chcete se na něco zeptat, nebo si potřebujete jen sjednat schůzku? Napište mi pomocí tohoto kontaktního formuláře a já se Vám ozvu nejpozději do 48 hodin.