Z aktuální judikatury
V časopise Mzdová účetní komentujeme judikát důležitý pro pracovněprávní vztahy, ve kterém se řeší otázka počátku běhu subjektivní promlčecí lhůty.
30. červen 2024Zobrazit
Odpovídáme na dotazy čtenářů. Výpočet měsíčního čistého výdělku pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti
Čtenářce časopisu Mzdová účetní radíme se správným postupem výpočtu měsíčního čistého výdělku.
30. červen 2024Zobrazit
Z aktuální judikatury
Přinášíme komentář k judikátu Nejvyššího soudu, ve kterém se soud vyjádřil k otázce určení existence pracovněprávního vztahu žalobou.
30. červen 2024Zobrazit
31. říjen 2021
V oblíbené rubrice komentujeme případ, ve kterém se Nejvyšší soud ČR zabýval otázkou, jakým způsobem a kdy je třeba zaměstnance seznámit s novým rozvrhem pracovní doby.
Zaměstnavatel oznámil svému zaměstnanci (kurýrovi), že o tři dny později bude pracovat v jinak rozvržených směnách. Do takto změněných směn zaměstnanec nenastoupil, na což zaměstnavatel zareagoval okamžitým zrušením pracovního poměru pro zvlášť hrubé porušení pracovních povinností. Zaměstnanec však argumentoval tím, že nebyl řádně seznámen se změnou písemného rozvrhu pracovní doby. Podstatnou se tak v daném případě stala otázka, jakým způsobem a jak dlouho dopředu má být zaměstnanec seznámen s novým rozvrhem pracovní doby. Splňuje ústní sdělení tři dny předem podmínky právní úpravy?
V komentáři vám přineseme na základě závěrů Nejvyššího soudu praktické doporučení, jak se s touto problematikou vypořádat.
Informace:
Mgr. Michal Vrajík, advokát
Spálená 97/29
110 00 Praha 1
Česká republika
michal.vrajik@akvrajik.cz
+420 605 068 258
IČO: 024 84 005
ev. č. ČAK 15480
Copyright 2024 Mgr. Michal Vrajík - všechna práva vyhrazenaVyrobil: HEADBOX
Chcete se na něco zeptat, nebo si potřebujete jen sjednat schůzku? Napište mi pomocí tohoto kontaktního formuláře a já se Vám ozvu nejpozději do 48 hodin.